Euroopa meistrivõistlused 2014

Lauri | Foto: Silver Gutmann1.-4 maini toimusid Soomes Tamperes 49. täiskasvanute Euroopa meistrivõistlused. Meeste raskekaalus (+84) kg oli üles antud 31 meest, kellest loosi tahtel sai Lauri esimeseks vastaseks albaanlase Herolin Nishevci. Seni tundmatu vastane osutus Lauri jaoks kõvaks pähkliks, kellelt punkte kätte saada ei õnnestunudki. Matš lõppes 0:1 ja selle järel võis Lauri asjad kokku pakkida, sest albaanlane finaali ei jõudnud. Raskekaalu Euroopa meistriks tuli teist aastat järjest türklane Enes Erkan, kes on ka valitsev maailmameister.

Lauri jaoks on nüüd hooaeg lõppenud. Aeg võtta väike puhkus, puhata vaimu, koguda mõtteid ja hakata planeerima ettevalmistustüsklit MM-ks. Maailmameistrivõistlused toimuvad juba kuue kuu pärast Saksamaal Bremenis.

Vastane oli minu jaoks ebamugav – vältis võitlust, põikles palju ja otsis ainult kontra võimalusi. Puudu jäi teravusest, millega põiklevat vastast üllatada. Väga kahju, et selle võimaluse käest lasin.

Viimastel aastatel on Lauri olnud ainus Eestit esindav karateka täiskasvanute tiitlivõistlusel. Naaberriigis toimunud võistlustele sõitis lisaks Laurile Eestit esindama veel kolm sportlast: Aleksandr Landberg (meeste kata), Marko Pähklamägi (-75 kg) ja Eduard Aleksandrov (-84 kg). Ainsana sai võidu kirja Aleksandrov, kes alistas esimeses ringis 6:0 valgevene sportlase Dzmitry Kurhani. Teises ringis oli vastaseks hilisem kuldmedali omanik kreeklane Georgios Tzanos. Matš lõppes seisuga 0:0, kuid kohtunikud saatsid ühehäälselt järgmisse ringi just kreeklase. Lohutusringis kaotas Aleksandrov aserbaidžaanlasele Aykhan Mamayevile 0:4.