Kahe aastase vahe järel jälle Eesti meister

EMV2015 Lauri finaalis Tanel Paabo vastuEile Rakveres toimunud Eesti meistrivõistlustel võitis Lauri kaheaastase vahe järel uuesti raskekaalu Eesti meistritiitli.

Kaks aastat tagasi jäi Lauril Eesti meistrivõistlutel kulla matš poolfinaalis saadud lõualuu murru tõttu ära. Sellele vigastusele järgnenud sportlastee on käinud üle kivide ja kändude ning aasta tagasi toimunud Eesti meistrivõistlustel tuli vastu võtta valus viimase hetke kaotus toona veel 17-aastaselt Tanel Paabolt.

Nii nagu aasta tagune finaal, kulges ka seekordne kullamatš punkt punktis. Pingelise matši lõppskooriks jäi 5:5 ning seega tuli võitja otsustada kohtunike hääletusega. Lipud tõusid 3:2 Lauri kasuks ja ta võis rõõmustada saadud revanši üle. See turniir oli peamiseks katsevõistluseks täiskasvanute rahvuskoondise selgitamiseks. Võiduga tõstis Lauri tugevalt oma võimalusi sõita 19. märtsiks Istanbuli Euroopa meistrivõistlustele.

Mul on hea meel, et Tanelist on kasvanud väga tõsine konkurent. Selline konkurents arendab ja kasvatab.

Seekordne meistritiitel oli Lauri jaoks mõnevõrra sümboolse tähendusega. See oli 10. täiskasvanute individuaalarvestuses saadud kuldmedal ning 20. meistritiitel erinevate vanuseklasside ja kategooriate peale kokku.