Kolmas nädal Türgis

Lauri ettevalmistused sügiseseks MM-iks on hooga käima läinud. Augusti keskel toimus Paides rahvusvaheline laager Antonia Oliva Seba (Hispaania) juhendamisel, kus kogunes tehnikat ja taktikat lihvides hulganisti sisukaid treeningtunde, mõnel juhul lausa kuus tundi päevas.

Nädal peale Paide laagrit sõitis Lauri Istanbuli, kus plaanis esialgu treenides ja võisteldes viibida kaks nädalat, kuid asjade õnneliku kokkulangevuse tõttu lisandus plaanitule veel üks lisanädal. Nimelt korraldati Istanbuli lähedal vaikeses linnas Gebzes laager kaugematelt kontinentidelt Euroopase võistlusturneele tulnud koondistele: Tšiili, Ecuador, Argentiina, Jaapan (pildil Lauri koos Jaapani koondise staaridega Kou Matsuhisa ja Rika Usamiga). Lisaks osalevad treeningutel mitmed türklased, kes ei kuulu A-koondisesse. Samas kohas on laagris ka Türgi A-koondis. Nii nagu Lauril on ka kõigil neil riikidel järgmisena plaanis Karate 1 Premier League Saksamaal Hanaus 22. ja 23.09. Seega sobis see laager Lauri plaanidega väga hästi. Treenitakse Türgis kõrgelt hinnatud treeneri Aytekin Soykani juhendamisel.

Seni Türgis veedetud aja sisse mahtus ka hooaja esimene võistlus: Karate 1 Premier League etapp Istanbulis 1. ja 2. septembril. Kahjuks jäi seekord võistlus Lauri jaoks lühikeseks. Kui eelmisel aastal õnnestus samalt võistluselt saada viies koht, siis seekord tuli vastu võtta kaotus juba avaringis. Lauri jäi alla Venemaa sportlasele 0:3 ja kuna vastane finaali ei jõudnud oli Lauri võistlus sellega läbi.