Latvian Open 2014

Lauri koos klubikaaslastega LätisLaupäeval, 6. detsembril osales Lauri Läti lahtistel meistrivõistlustel ja võitis seal kaks medalit.

Latvain Open on Läti suurim võistlus, kus Lauri osales nii meeste raske- kui ka absoluutkaalus. Selle võistluse peamiseks eesmärgiks oli saada mõned kvaliteetsed treeningmatšid raskekaalu meestega. Teiseks eesmärgiks oli katsetada koostööd Karl Viioliga, kelle juhendamisel Lauri alates käesoleva aasta suvest treenib. Karli jaoks oli see esimene kord võistlustel Laurit sekundeerida. Mõlemat eesmärki silmas pidades oli väga hea, et päeva lõpuks sai tehtud  viis matši, millest kaks 4-minutilised finaalid. Nende matšide jooksul jõudis palju katsetada ja treener koguda väärtusliku infot oma hoolealuse seisundi kohta.

Võistluste ainus kaotus tuli absoluutkaalu finaalis, kus vastaseks kogu võistluse nimekaim mees, Läti esinumber Ruslan Sadikov (-75kg).

Raske on endale sisestada, et tulemus pole oluline. Sportlasena tahad ikka kõiki võita. Seekord ei seadnud ma endale ootusi vaid läksin lihtsalt mõttega katsetada võistlussituatsioonis treeningutel harjutatut. Absoluudi finaali koht tulid mõnes mõttes isegi üllatusena, kuna viimasel ajal olen pidanud puusavalude tõttu treeningutel omajagu järeleandmisi tegema.