Põhjamaade meister 2015

Põhjamaade MV 2015 +84kg poodiumEile, 11.04.2015 tuli Lauri Islandil Reykjavikis Põhjamaade meistriks.

Meeste kehakaalus +84kg oli üles antud kaheksa meest. Loosi tahtel oli Lauri esimeseks vastaseks norrakas Arik Amroun. Avamatš kulges võitluslikult ja jõuliselt, aga punktivaeselt. Kolme minuti möödudes oli seis 1:1, aga kohtunike otsusega kuulutati võitjaks Lauri.

Poolfinaali vastaseks oli taanlane Martin Smits. Lauri noppis matši käigus kätega kindlalt kolm punkti, kuid 6 sekundit enne lõppu üllatas nooruke taanlane osava jalalöögiga ja seis oli viigis. Lauri aga ei jätnud seda asja kohtunikele hääletada ja lõi veel sekund enne lõppu ise taanlasele jala pähe ning võitis poolfinaali 6:3.

Finaalis oli vastaseks teine taanlane Phlip Carlsen. Samad mehed olid raskekaalu finaalis ka eelmine aasta Riias. Toona pidi Lauril 0:1 kaotusega leppima hõbemedaliga, kuid sellel aastal tuli magus revanš. Lauri võitis Carlseni 4:3, millega kindlustas endale oma kolmanda Põhjamaade meistritiitli.

Põhjamaade meistrivõistlused on Lauri jaoks alati üsna õnnelik võistlus. Viiest osaletud korrast on Lauri olnud finaalis neljal ning võitnud kolmel korral. Lisaks kolmele kullale (2010, 2012, 2015) on ette näidata ka üks pronks- (2009) ja üks hõbemedal (2014).

Olen väga rahul. Kahtlemata oli meeldiv see turniir pärast ebaõnnestunud Euroopa meistrivõistlusi võita. Euroopakatel olin esimeses matšis kramplik ei saanud ennast käima. Kuna kaotasin 0:1 hilisemale pronksi võitjale, siis ei saanud ka teist võimalust, et lohutusringis uuesti proovida. Ka seekord oli oht ühe matšiga koju sõita, aga õnneks otsustasid kohtunikud 1:1 seisult hääletades minu kasuks. Edasistes matšides tundsin ennast juba palju kindlamalt, kuigi skoorid seda ei peegelda.

Lisaks Laurile oli võistlustules veel kolm eestlast, kellel kõigil õnnestus võita pronksmedal: Tanel Paabo (+84kg), Marko Pähklamägi (-75kg) ja Li Lirisman (juuniorid -53kg).