Türgi laager ja Istanbli maailmakarikas

Yaser, Haldun, Aytekin ja LauriViimased kolm aastat on Lauri augusti lõpp ja septembri algus Türgis treenides ja võisteldes möödunud. Nii ka see aasta. Selja taga on 10-päevane laager Istanbuli lähedal koos Türgi, Ecuadori ja Azerbaidžaani koondistega ning hooaja esimene võistlus.

Kas sellel aastal oli laagris treeneriks Türgis kõrgelt hinnatud Aytekin Soykan, kuid sellel aastal ei juhendanud ta sportlasi üksi. Poolte treeningutel peainstruktoriks oli elav karatelegend Haldun Alagas. Tugevate sparringpartneritega treenides ja saades väärtuslikke õpetussõnu kahelt asjatundlikult juhendajalt, läks Lauri Istanbuli maailmakarika etapile vastu enesekindlana.

Kahjuks piirdus võistlus vaid ühe matšiga poolaka Michal Babose vastu. Matši esimesed kaks minutit oli täielikult Lauri kontrolli alla. Üks minut enne lõppu oli Lauri juhtimas 5-1, aga sealt edasi läks kõik vastase tahtmist mööda. Olgu see siis suurest palavusest võistlussaalis või äsja läbitud raskest laagrist, aga viimasel minutil Lauri kustus. Matši lõppedes oli tablool seisuks 5-6. Põnevust jagus kuni viimaste sekunditeni, kui poolakas suutis kontrarünnakuga endale lõpuks ühepunktilise eduseisu vormistada.

Keha muutus pehmeks ja nii öelda hapnik sai otsa. Taktikaliselt oleks pidanud matši varasemas staadiumis  natuke hoogu maha võtma, aga mulle tundus, et võin selle matši punktidega ära võtta. Taas kord ei osanud ma oma energiat jaotada.

Lauri järgmine võistlus on 28. septembril Saksamaal Hanaus, kus toimub järgmine maailmakarika etapp. Bremeni MM-ni on jäänud kaks kuud.