Valus õppetund Hollandist

Lauri Est Open 20148. ja 9. märtsil toimus Hollandis Karate 1 Premier League etapp Dutch Open. Lauri kehakaalus +84 kg oli üles antud 54 meest ja tema esimeseks vastaseks oli iraanlane Saman Heydari. Iraanlane võitis matši 7:2.

Ka kaks järgnevat matši võitis Heydari samalaadse üleolekuga (11:4 ja 8:0), kuid veerandfinaalis oli tema vastaseks valitsev maailma- ja euroopameister türklane Enes Erkan, kelle viimaste aastate ülemvõimu ei suutud ka seekord keegi murda. Erkan võitis iraanlast 10:2.

Mu vastane oli igal hetkel minust sammu jagu ees. Pruukis mul vaid mõelda rünnakule, kui tema juba tuli ning minu rünnakud võttis ta enamasti ennetustehnikatega vastu. Selge üleoleks iraanlase poolt ja valus õppetund mulle.

Kui eelmise Premier League etapi järel sai rääkida uuendustest reeglites videokorduste ja protestide näol, siis seekord neid uuendusi millegi pärast ei kasutatud. Seekordne Premier League etapp hiilgas aga väga kõrge taseme poolest. Kui tavaliselt ühe kaalu tipud väljaspool tiitlivõistlusi naljalt kokku ei saa, siis selle võistlusel olid näiteks meest -75kg ja +84 kg väljas peaaaegu kõik, kes maikuus Euroopa meistrivõistlustel medalied jahtima hakkavad. Huvilistel on võimalik põnevamaid matše Youtube-is vaadata SIIT.