Viies koht Austria maailmakarika etapilt

Lauri | Foto: Silver GutmannMöödunud nädalavahetusel toimus Austrias Salzburgis Karate1 Premier League aastat kokkuvõttev etapp. Pühapäeval võistelnud Lauri saldoks kujunes kolm võitu ja kaks kaotust ning seeläbi viies koht.

Taaskord sattus Lauri esimeseks vastaseks väga kõrge kaliibriga tegija. Esimene matš serblase Slobodan Biteviciga oli tasavägine ja mõlemapoolsete võimalustega kuni hetkeni, mil serblasel õnnestus viimasel minutil sooritada matši ainus punktiväärt tehnika. Sellega läks Bitevic 3:0 juhtima. Lauri üritas kaotusseisust välja tulla viimase sekundini, aga punkte enam kumbki juurde ei saanud ning matš lõppes kogenud serblase võiduga. Bitevic on olnud nii maailma kui ka euroopa meister, aga seda kuni 84 kg kaaluvate meeste seas. Esimest korda raskekaalus üles astunud Bitevic suutis ka siin ennast finaali võidelda, mis jättis Laurile läbi lohutusringi tee medalini veel avatuks. Finaalis Bitevic kaotas ja võitjaks tuli prantslane Salim Bendiab.

Lohutusringi avamatšis alistas Lauri sakslase Enrico Höhne 3:0. Järgmises ringis tuli väga kindel võit. Horvaat Leon Gajica pidi kaotusega leppima juba ca 30 sekundi järel, mille jooksul oli Lauri sooritanud neli punktiväärset jalalööki kehasse. Seisuga 8:0 oligi Lauri järgmises ringis. Sloveenlase Sebastjan Budihnaga nii kergelt ei läinud, aga 5:1 lõppskoor ei jätnud kahtlusi, kes oli selleses matšis parem.

Käes oli 4-minutiline pronksimatš, kus vastaseks mees, kellele Lauri on varemgi kohtunud. 2012. aasta Pariisi MM-il kaotas Lauri horvaadile Ivan Soricicile avaringis kohtunike hääletusega. Kahjuks läks võimalus tookordne napp kaotus heaks teha raisku. Soricic võitis kohtumise 2:1 ning jättis Lauri juba kolmandat korda maailmakarikal viiendaks ehk esimesena medalist ilma. Möödunud aastal õnnestus Lauril finaali jõuda, aga tookordne hõbe on jäänud seni maailmakarika etappidelt ainsaks medaliks.

Pärast märtsis saadud lõualuumurdu oli see esimene tõsise konkurentsiga võistlus, kus tundsin, et vigastus on minevik ja võin uuesti medalite eest võidelda. Seekordne võistlus süstib usku, et senine üksik maailmakarika etappidelt saadud hõbemedal ei jää viimaseks.

Kuna seekordse Premier League kavasse lisati ka nooremate kategooriad, siis sai Lauri üle pika aja võistlustele sõita koos kaaslastega kodumaalt. Eestlastest oli veel võistlustules Tanel Paabo (juuniorid +76kg) ja Li Lirisman (kadetid -54kg). Mõlemal õnnestus võita medal. Värskelt maailmameistrivõistlustelt pronkiga naasnud Paabo oli ka siin kolmas ja Lirismanile riputati kaela hõbemedal.